• Hasar anında yanınızdayız. Bize 0 850 399 90 90’dan ulaşabilir veya buraya tıklayarak destek alabilirsiniz...
  • Vize işlemleriniz için en uygun fiyatlı seyahat sağlık sigortasını buraya tıklayarak alabilirsiniz…
Menü
Menü

Bütçenize Uygun Trafik Sigortası

Sadece birkaç saniye içinde aracınız için en uygun kasko teklifini hazırlıyor ve farklı sigorta şirketlerinin tekliflerini sunuyoruz.

Sigorta tekliflerine ve almış olduğunuz poliçelerinize mobil ve
masaüstü platformlardan eksiksiz ve kolayca ulaşın.

EN UYGUN TRAFİK SİGORTASI TEKLİFİNİ ALIN

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

Çünkü Biz Geleceğinizi Korumaya ve Attığımız Her Adımda Size Öncelik Veriyoruz.

Bu soruya kısa bir tanımlama yapmamız gerekirse, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan ve hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir sigortadır diyebiliriz.

Zorunlu trafik sigortasını yaptırmayan araçlar trafiğe çıkamazlar. Bu sigorta çeşidi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerlidir. Zorunlu trafik sigortası yapıldığı aracın zararını karşılamaz, sadece zarar verdiği diğer aracın zararını karşılar.

Zorunlu Trafik Sigortasını Yaptırmamanın Cezaları Nelerdir?
Zorunlu trafik sigortası olmayan ya da süresi sona ermiş araçlar görüldükleri yerde trafiğe çıkması engellenecek şekilde işlem yapılır (bağlanır). Her araç sahibi zorunlu trafik sigortasını yaptırmak ve sigorta süresi sona ermeden yeniletmekten sorumludur.

Zorunlu olan bu sigortayı yaptırmayanların araçları trafik şubelerinin otoparklarına alınır. Yani bir ceza ödeyerek yola devam etmek mümkün değildir. Araç anında trafikten men edilir. Bunun sonrasında aracı geri almak pek kolay değildir. Aracı almak için trafik sigortasının mutlaka yapılması gerekir. Aracın bulunduğu otoparka gidilerek görevli memurlara durum haber verilir. Belgenin tebliğ edilmesi şarttır. Bundan sonra da araç sigortasız olarak trafiğe çıktığı için para cezası ödenir. Aracın otoparkta kaldığı her gün için de otoparka ücret ödenmesi gerekmektedir.

Zorunlu Trafik Sigortası


Bütçeniz Uygun Zorunlu Trafik Sigortası Teklifleri SigortaCell’de

HEMEN TEKLİF ALIN

Merak Ettikleriniz?

Merak ettiklerinizi derleyerek aşağıda maddeler halinde topladık.

Zorunlu Trafik Sigortası Teklifleri Neye Göre Yapılır?

Anlaşmalı sigorta şirketlerinden anlık olarak alınan fiyatlar ile kasko teklifleri hazırlanır. Sigorta şirketinin sunduğu en uygun kasko fiyatı üzerine komisyon veya hizmet bedeli eklenmeden teklif aynen sunulur. Sigorta şirketleri sundukları fiyatları kendileri belirlemektedir.

Zorunlu Trafik Sigortası Nasıl Satın Alınır?

Sanal POS ile poliçe ödemeleriniz seçmiş olduğunuz ödeme seçeneğine göre (peşin ya da taksitli olarak) kredi kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir. Poliçe prim ödemelerinizi ve taksitlerinizi takip etmenize gerek kalmaz. Paylaştığınız bilgilerin güvenliği [Veri Sign SSL] sertifikası ile korunmaktadır. Bu nedenle verdiğiniz bilgiler internetteki diğer kişiler tarafından görülemez. Kişisel bilgileriniz başkalarıyla paylaşılmaz. Sorularınız için 444 0 123’ten çağrı merkezimize ulaşarak destek alabilirsiniz.

Zorunlu Trafik Sigortasında Neler Teminata Bağlıdır?

Kasko poliçesinde belirtilen ve karayolunda kullanılma izni olan motorlu ve motorsuz tüm kara araçlarından doğan menfaatin bazı risklerin gerçekleşmesi sonucunda doğrudan uğrayacağı maddi zararları ve hasarları teminat altına alır. Örneğin; aracın karayolunda ve demiryolunda kullanılabilen motorlu veya motorsuz araçlara çarpması, aracın yanması, aracın veya araç parçalarının çalınması ya da çalınmaya teşebbüs edilmesi gibi zararlar teminata dahildir.

Kasko ve Trafik Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

Kasko sigortası ve trafik sigortası olmak üzere iki farklı araç sigortası bulunmaktadır. Kasko sigortası hasar durumunda kendi aracınıza gelen maddi zararları teminat altına alır. Trafik sigortası ise sadece aracınızın üçüncü kişilere vereceği maddi ve bedeni zararları teminat altına alır ve yaptırılması zorunlu olan bir sigorta türüdür. Zorunlu trafik sigortası kendi aracınızın hasarını ödemez. Sorularınız için 444 0 123’ten çağrı merkezimize ulaşarak destek alabilirsiniz.

Zorunlu Trafik Sigortası Teminatları?

Çünkü Biz Geleceğinizi Korumaya ve Attığımız Her Adımda Size Öncelik Veriyoruz.

Ana Teminatlar


  • Vefat
  • Sürekli Sakatlık Teminatı
  • Maddi Zarar Teminatı
  • Sağlık Giderleri Teminatı

Opsiyonel Teminatlar


  • Aracın Çekilmesi
  • Aracın Kurtarılması
  • Araç Kazası Sonucu Sigortalının Yaralanması Durumunda Nakli

SigortaCell Ürünler

Anında Poliçenizi Oluşturup Satın Alabileceğiniz Veya Kıyaslayabileceğiniz Ürünlerimiz.

Bütçenize Uygun Sigortalar

Oluşturduğunuz veya satın aldığınız poliçeler her an
dilediğiniz yerden ulaşabilirsiniz.

Sigorta tekliflerine ve almış olduğunuz poliçelerinize mobil ve
masaüstü platformlardan eksiksiz ve kolayca ulaşın.

ŞİMDİ ÜYE OL ÜYE GİRİŞİ

Yenilik, avantaj ve kampanyalardan ilk siz haberdar olun....

Menü